Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas, BDAR
(angl. GDPR)

eTwinning - tai bendruomenė Europos mokykloms

STEP – tai įvairaus amžiaus vaikų tėvams skirta programa

...

PARAMA

Kontaktai ir adresai

Nuo 2012 12 12

Šiandien
Vakar
Šią savaitę
Praeitą savaitę
Šį mėnesį
Praeitą mėnesį
Viso

Your IP: 172.31.28.20
2019-03-26 01:56

Niūronių pušynus apgobus rudens ramybei, Jono Pauliaus II gimnazijos penktokai (5F klasė) su auklėtoja B. Šadzevičiene pasibeldė į rašytojo Jono Biliūno gimtosios sodybos duris.

Įsitaisę jaukioje gryčioje, menančioje rašytojo kūdikystę ir vaikystę, klausėmės jautrių ir įsimintinų gidės pasakojimų apie mažąjį Joniuką, vaikystėje ganiusį žąsis ir atkakliai siekusį mokslų, apie mylimą būsimojo rašytojo šunį Brisių, kažkada gulėjusį prie dienadaržio durų ant didžiulės spalių krūvos ir vėliau aprašytą novelėje „Brisiaus galas“. Išgirdome liūdną istoriją apie baltą katytę, kurią Joniukas, vaikščiodamas su lanku ir strėlėmis, atradęs ir nušovęs, o skaudų prisiminimą nešiojęsis visą gyvenimą ir įamžinęs novelėje ,,Kliudžiau”. Aplankę Jono Biliūno kapą ir paminklą ,,Laimės žiburys”, prisiminėm trumpą, tačiau prasmingą rašytojo gyvenimą, jo liūdną, jautrų, žmoniškumo šviesą skleidžiantį kūrybos žodį.

O kaipgi būdamas Anykščiuose neaplankysi garsaus poeto Antano Baranausko klėtelės, kur gimė žymusis „Anykščių šilelis“. Šio šilelio medžių viršūnėmis gėrėjomės vaikščiodami po Lajų taką. Matėme ir poeto apdainuotąjį Puntuką. Anykščiai toks gražus ir turtingas miestelis - visko per dieną ir neapžiūrėsi! Bet spėjome užkopti į aukščiausios Lietuvoje bažnyčios bokštą ir pasižvalgyti po vaizdingas apylinkes.

O kokia gi kelionė be pramogų! Ir kaip kadaise Joniukas, dardėdamas vežimo ratais, linksmai traukė ,,Ak, vija pinavija“, džiaugėsi ir penktokai, ne po vieną sykį skriedami rogutėmis nuo Anykščių kalno.

2018 11 13